Trening biegania naturalnego

To był bardzo upalny dzień, na szczęście o godzinie 19 było już trochę chłodniej dzięki czemu bez przeszkód udało się przeprowadzić pierwszy trening biegania naturalnego. Frekwencja była bardzo dobra, ponieważ na zajęciach pojawiło się 9 osób, za zainteresowanie bardzo dziękuje. Jest mi niezmiernie miło, że doceniacie to co robię i promuje czyli bieganie naturalne. Pokochałem ten styl biegania i zrozumiałem, że daje mi to niesamowitą radość, którą chciałbym się z wami dzielić. Dzisiaj w jakimś stopniu udało się przekazać część wiedzy jaką nabyłem od czasu kiedy zacząłem biegać w sandałach (czy też bez nich).

Trening zaczęliśmy od ćwiczeń rozluźniających ścięgna i stawy. Jest to nieodłączny element, który powinien towarzyszyć każdemu treningowi. Dzięki temu nie musimy obawiać się niepotrzebnych strzyknięć czy ociężałości i spiętego ciała. Po zakończeniu tej części, wykonaliśmy ćwiczenia na technikę, a następnie przystąpiliśmy do biegania. Tempo było spokojne i odpowiednie dla całej grupy. Dla części osób bieganie na boso było czymś nowym i ciekawym. Odnosili uczucia, całkiem inne niż do tej pory w obuwiu biegowym. Podłoże było bardzo przyjemne, ponieważ była to świeżo skoszona murawa na boisku piłkarskim. Po części biegowej nadszedł czas na ćwiczenia siłowe, mające na celu poprawienie naszej równowagi i wzmocnienie mięśni, o których często zapominamy czyli mięśni górnych i dolnych brzucha, kręgosłupa lędźwiowego, pachwin oraz zginacza bioder. Oprócz ćwiczeń na poszczególne mięśnie były również ćwiczenia działające na mięśnie od połowy uda do dołu mostka, które mają ułatwić kinematykę całego ciała w czasie biegania. Dzięki tym ćwiczeniom możemy zbudować stabilną podstawę do tego, aby wspierać ruchy nóg i utrzymywać prawidłową pozycję górnej części ciała. Po wykonaniu dwóch serii ćwiczeń przebiegliśmy jeszcze parę okrążeń po murawie, skupiając się na technice biegu. Na zakończenie zostały przedstawione ćwiczenia rozciągające, które są niezbędne po każdym treningu.

 

Dziękuje bardzo za obecność i zapraszam za tydzień 17 czerwca na kolejny trening, który będzie wyglądać bardzo podobnie.

IMG_0860

Do zobaczenia!

Monk Sandals