Filozofia

Bieganie to aktywność fizyczna dzięki, której możesz odkrywać samego siebie czyli swoje słabe i mocne strony. W zależności od stopnia zaawansowania będzie przebiegać to na innej płaszczyźnie. Ważnym jest aby zdać sobie sprawę z tego czym jest dla Ciebie bieganie i jakie niesie korzyści.

Podstawowym celem dla którego biegasz powinno być:

  • Uczucie wolności,
  • Uczucie radości,
  • Uczucie odprężenia,
  • Kontakt z naturą.

 

Pamiętaj o tym, żeby poruszać się zgodnie z naturą i przestać wprowadzać obciążenia, które będą wyprzedzały Twoje postępy. Dzięki temu unikniesz kontuzji, zmęczenia, przetrenowania, rozczarowania a przede wszystkim bólu.

 

Ściągnij buty, zegarek i inne gadżety i wyjdź do parku a jeżeli masz możliwość to do lasu i poczuj drugi oddech. Oderwij się od cywilizacji i czerp energię z natury. Biegaj tak jak mówi Ci organizm. Poczuj rytm, złap odpowiedni oddech i płyń pośród leśnych ścieżek i otaczającej przyrody.

 

 

UWOLNIJ STOPY od butów

UWOLNIJ CIAŁO od stresu

UWOLNIJ UMYSŁ od cywilizacji

Elementy, które są istotą w bieganiu:

Technika:

Najlepszym trenerem oraz uczniem jest nasze ciało, jeśli będziesz odpowiednio go słuchał dowiesz się do czego jest zdolne a do czego nie. Najważniejszy w bieganiu jest zdrowy rozsądek, którym każdy powinien się kierować. Aby posiąść umiejętność biegania należy poświęcić czas przede wszystkim na trenowaniu techniki. To dzięki niej będziemy mogli poruszać się płynnie, szybko i bez kontuzji.

Siła natury:

Wykorzystaj to co Cię otacza i co daje Ci energię. Pamiętaj, że mając odpowiednią technikę będziesz potrzebował mniejszej ilości energii. Wykorzystaj prawa fizyki do poruszania się szybciej. Siła grawitacji, która działa na nasze ciało jest niesamowitym środkiem do szybszego biegania. Wystarczy pochylić się do przodu a szybkość momentalnie wzrośnie. Pamiętać jednak należy o odpowiedniej technice (ułożenie ciała i jego kontrola).

„Jesteśmy tym co najczęściej robimy. Tak więc doskonałość nie jest czynem, lecz nawykiem”

Arystoteles