Relacja Krzysztofa na temat Monków

Wpis Krzysztofa, którego znajdziecie na instagramie pod adresem: https://www.instagram.com/k_the_good_runner/

„Już dawno chodził za mną pomysł żeby do swojego treningu biegowego wpleść bieganie w monkach, a jeśli okazało by się że to nie dla mnie to w najgorszym wypadku skończą jako obuwie spacerowo-trekkingowe. Dlatego przed wylotem na Maltę zamówiłem od @monksandals japonki biegowe Monte Silentii Vege.
.
Założenie było proste. Na wyjazd potrzebowałem obuwia, które będzie zajmowało mało miejsca, będzie wytrzymałe, łatwe w utrzymaniu, wygodne i przede wszystkim dobrze siedziało na stopie.
.
Długie spacery w rożnym terenie miały przygotować moje stopy przed dłuższymi biegami, a także wyprofilować wkładkę i sprawdzić jak się dogadamy.
Dlatego monki towarzyszyły mi przez całą podróż i wierzcie mi nie miały łatwo.
.
Niosły mnie po piasku, kamienistych bezdrożach, nagrzanej jezdni, żwirze, glinie, wapiennych klifach, a wszystko to w pełnym słońcu. Niejednokrotnie też zdarzyło im się zażyć kąpieli w słonych woda Morza Śródziemnego.
.
Buty na suchej nawierzchni trzymały świetne, nawet lepiej niż moje asfaltowe Pegasusy. Niejednokrotnie zdarzało mi się gdzieś zbiegać i nigdy nie było problemu. Puszczały dopiero gdy nawierzchnia robiła się bardzo mokra.
.
Sam proces zakładania buta na stopę na początku zajmuje trochę czasu, ale z czasem nabiera się wprawy i idzie to sprawniej.
.
Czy pojawiły się jakieś otarcia? Owszem, od plastikowej klamerki, ale obstawiam że to kwestia złego zawiązania buta, bo po kilku zmianach już nie było problemów.
.
Konserwacja? Nic prostszego. Wystarczy szczotka, woda i w moim przypadku troszkę szarego mydła.
.
Szukasz lekkiego i stabilnego obuwia na ciepłe dni, a może po postu chcesz spróbować biegania jak legendarne plemię Tarahumara? Rozważ zakup monków, to naprawdę fajna sprawa.
.
Buty są robione na zamówienie w naszym kraju, więc masz możliwość pełnej personalizacji. Ja na przykład zamówiłem dwa różne buty i cieszę się że w końcu nie musiałem iść na kompromis ze stopami.
.
To teraz pora na bieganie 🤟”

źródło: instagram https://www.instagram.com/p/CVQU9bmo6az/?utm_source=ig_web_copy_link