II dziesiątka WroActive

wroactiv_coverfbDnia 15.03.2015r. odbyła się druga edycja wrocławskiego biegu na 10 kilometrów- PZU dziesiątka WroActive. Zarówno start jak i meta ulokowane były przy esplanadzie Stadionu Wrocław przy ulicy Śląskiej. Dzięki sprzyjającej pogodzie na starcie biegu pojawiło się około 1700 zawodników. Zgodnie z planem wszyscy wyruszyli na trasę równo o godzinie 12.00.

Oczywiście nie mogło mnie zabraknąć na biegu organizowanym w mieście, w którym spędziłem tak wiele lat. Atmosfera była bardzo miła tym bardziej, że można było spotkać wielu znajomych klubowiczów. Jedni nastawiali się na wynik a inni na dobry trening. Ja należałem do tej drugiej grupy, tym bardziej, że za tydzień odbywa się półmaraton Ślężański, który jest bardzo wymagający. Dlatego moje założenie startowe określało końcowy czas na 47 min. Trasa była całkowicie płaska w związku z czym można było bez problemu trzymać równe tempo. Gorzej było trochę na drugich 5 kilometrach, na których wiał mocny niesprzyjający wiatr. Moje założenie mówiło, że pierwsze 5km robię spokojnym tempem w okolicach 5min/km a druga połówka to 4.30min/km, wyszło tak, że pierwsze 5km w związku, że z wiatrem biegłem tempem 4.40min/km a drugie 5km również w tych granicach mimo, że dużo bardziej się męczyłem 🙂 No cóż warunki były jednakowe dla wszystkich. Mimo wszystko udało się zrealizować cel początkowy czyli 47min 30sek. Jak na początek sezonu i brak jakichkolwiek treningów siłowych i szybkościowych to jest przyzwoity czas.

Podsumowując: Monk Sandals spisały się dzisiaj wyśmienicie, mimo, że bieg odbywał się na asfalcie biegło mi się świetnie. Cały czas miałem uczucie jak bym płynął w powietrzu. Do ostatniego kilometra czułem lekkość w nogach i przyjemność z biegu. Niezastąpione są te sandały 🙂