Trójmiejski Ultra Track- Jam Niezależny

Poniżej krótka relacja Piotrka po przebiegnięciu TUT (Trójmiejski Ultra Track) na dystansie 68km.

Moje pierwsze zawody Ultra w tym roku. Umiejscowione w pięknej scenerii Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego do tego profesjonalnie przygotowane, z fantastyczną oprawą na starcie, świetnie oznakowaną trasą, wspaniałymi wolontariuszami i całą masą znajomych. Tak pokrótce można opisać Trójmiejski Ultra Track na dystansie 68 km.
Sam bieg rozpocząłem zachowawczo i bardzo powoli z tylu stawki. Wszystko przez dokuczliwy ból mięśnia, który się już ciągnął za mną dwa tygodnie. Później też zbytnio nie chciałem szarżować, choć trasa była wyjątkowo szybka. Miłe kilometry z Michałem spędzone na rozmowie pozwoliły unormować tempo, dzięki czemu sukcesywnie przesuwałem się wyżej generalce. Ostatnie górki mocno dały się we znaki, na szczęście ostanie kilometry wspólnie pokonane z zawodnikami z czterdziestki i piętnastki pozwoliły utrzymać tempo do samej mety.
Ostatecznie skończyłem na szczęśliwym 13 miejscu open z czasem 6:23:43.

Gratulacje dla wszystkich Finiszerów. W szczególności dla Asia za wspaniały czas i ukończenie biegu pomimo kontuzji, dla Gosia za kolejne, piękne urodzinowe zwycięstwo odniesione po chorobie i całej reszty znajomych, których mogłem spotkać na trasie i samej mecie.